21 listopada znajdź się wśród życzliwych!

Dolnośląska Szkoła Wyższa każdego roku wspiera kampanię promocyjną pod hasłem: Dzień Życzliwości. Znajdź się wśród życzliwych. Jej celem jest promocja życzliwości – zachęcanie do czynienia dobra wobec siebie nawzajem, a także budowanie wizerunku Wrocławia jako miasta ludzi życzliwych.

Plakat Dzień Życzliwości

Obchody Dnia Życzliwości odbywają się we Wrocławiu zawsze 21 listopada. Pomysł, aby uczcić życzliwość zrodził się ze sprzeciwu wobec ordynarności otaczającego nas świata. Data 21 listopada zaś jest dobra jak każda inna – życzliwym trzeba być przecież codziennie. Dlatego zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do akcji. Jak co roku zarażamy radością i bawimy się koncertowo!

Już 21 listopada 2012 o godz. 19.00 w klubie ETER odbędzie się wyjątkowy koncert charytatywny, na którym wystąpią Indios Bravos i laureaci konkursu „Kawałek Wrocławia”. Jak się na nim znaleźć? Wystarczy kupić za 20 zł bilet-cegiełkę. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany dla podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Od 12 listopada, bilety-cegiełki będzie można kupić w Bibliotece Dolnośląskiej Szkoły Wyższej (ul. Strzegomska 55). 17 listopada (sobota), od 10.00 do 14.00, wolontariusze z Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci będą prowadzili kwestę na Wydziale: Nauk Pedagogicznych (ul. Strzegomska 55), Nauk Społecznych i Dziennikarstwa (ul. Strzegomska 47) i Nauk Technicznych (ul. Fabryczna 14). Bilety będą również dostępne od 12 listopada (poniedziałek) w Biurze Promocji (ul. Wagonowa 9).

Biblioteka DSW przygotowała jeszcze jedną niespodziankę. 21 listopada czytelnicy, którzy zwrócą przetrzymane książki w ramach rozliczenia –  bez względu na wysokość kwoty – mogą kupić bilet na koncert za jedyne 20 zł.

Dzień Życzliwości został ustanowiony w roku 1973 jako World Hello Day. Dziś obchodzony jest w USA i stu kilkudziesięciu innych miejscach na świecie. Od 2006 roku w myśl hasła: Pielęgnujcie przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu, które pojawiło się na naklejkach w metrze w Pradze i zostało przytoczone w książce Mariusza Szczygła Zrób sobie raj, także we Wrocławiu.

Ty również znajdź się wśród Życzliwych!