Absolwentka DSW aktorką Teatru na Bruku

Alina Proskin, absolwentka kierunku pedagogika, specjalność edukacja artystyczna na Wydziale Nauk Pedagogicznych, wystąpi w tym tygodniu we Wrocławiu i Jeleniej Górze w cyklu interaktywnych spektakli „Historia Polski na Wesoło Piastowie" realizowanym przez Teatr na Bruku.

„Historia Polski na Wesoło Piastowie" jest wielokulturową opowieścią utrzymaną w konwencji niemego kina. Widowiskiem o powstaniu średniowiecznego grodu opatrzonym dowcipnym komentarzem. Scenografię tworzy zmechanizowana konstrukcja parawanów wraz z animowanymi obrazami. Kadrami przedstawiającymi sceny z historii związane z obyczajowością, tradycją, humorem, a czasami nawet i okrucieństwem. W spektaklu – oprócz inscenizacji, angażowania widowni do czynnego udziału i muzyki – zaskakują zmiany miejsc, akcji i czasu.

Występują: Alina Proskin, Arkadiusz Cyran, Bogdan Michalewski, Dariusz Bronowicki, Michał Wielewicki

Najbliższe spektakle Teatru na Bruku:

03.08.2012 we Wrocławiu (Pergola), godzina 18.00 – cojestgrane.pl/wydarzenie/92930/

04.08.2012 w Jeleniej Górze (XXX Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych Jelenia Góra Plac Ratuszowy), godzina 18.00 – cojestgrane.pl/wydarzenie/92934/miasto/Jelenia%20G%C3%B3ra/

Teatr na Bruku został założony w 1992 r. przez Bogdana Michalewskiego (aktora i reżysera, absolwenta PWST we Wrocławiu) i Marka Oliwę (aktora i reżysera, absolwenta PWST w Krakowie), jako reakcja na zmniejszenie się zainteresowania społeczeństwa sztuką i kulturą.

www.teatrnabruku.pl