Akcja charytatywna studentów DSW. Weź udział!

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję studentów DSW, którzy organizują zbiórkę rzeczy dla dzieci z Ugandy oraz dla zwierząt z mniejszych schronisk.

Czy wiesz, że obecnie w Afryce został odnotowany największy poziom umieralności na świecie?
Statystycznie, dziennie umiera 15 tysięcy dzieci z głodu oraz różnego rodzaju chorób tropikalnych tj. malaria czy ebola. Żyjemy w XXI w., a zachorowalność wciąż rośnie, opieka medyczna nadal jest niedostateczna.

Problem dotyka również wyżywienia i edukacji. Przeciętny koszt życia Afrykańczyka wynosi mniej niż dolar dziennie. Dla ciebie jest to zapewne niedużo, ale dla nich są to realia życie codziennego. W Afryce panuje powszechny problem pchły piaskowej, która występuje w klimacie tropikalnym. Przedostaje się pod skórę, gnieżdżąc się w stopach, pasożytując na człowieku. Nieleczona może powodować silne zakażenia bakteryjne. Zwykłe klapki, mogą uratować komuś życie.

Aby pomóc, wystarczy niewiele, mała pomoc może dużo zmienić. Wystarczy, że oddasz rzeczy, których już nie potrzebujesz, ubrania, buty, koce. Potrzebna jest także bielizna. Jesteśmy ludźmi żyjącymi razem na jednej planecie i naszym obowiązkiem jest pomóc drugiej osobie w potrzebie, bo jak nie ty, to kto im pomoże?

Nie tylko dzieci w Ugandzie potrzebują naszej pomocy. Okres zimowy dla zwierząt w schroniskach to szczególnie ciężki czas. Minusowe temperatury sprzyjają chorobom, a brak ciepłego domu jest jeszcze bardziej odczuwalny. Szczególnie narażeni są psi seniorzy, którym najciężej jest znaleźć dom. Spędzają w schronisku kilka lat, a szanse na ich adopcje są znikome. W schronisku w Gilowie mieszka aktualnie wiele psów, z czego niektóre z nich zostały znalezione na ulicy ponad 4 lata temu.

Jeśli nie jesteś w stanie zaadoptować psiego przyjaciela, to pomóż mu w inny sposób. Schronisko w tym ciężkim okresie potrzebuje ciepłych koców, karmy dobrej jakości (z naciskiem na specjalistyczne karmy dla seniorów), naturalnych gryzaków, ręczników, plastikowych posłań, obroży i smyczy. Przydadzą się także środki na odrobaczenie i odpchlenie, środki czystości i odświeżacze powietrza. W tej zbiórce stawiamy na jakość, a nie ilość. Zamiast 2 dużych paczek taniej karmy z marketu, kup jedną małą paczkę polecanej firmy, która nie zaszkodzi zwierzakom. Pomóż im przetrwać zimę.

Ze względu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia, studenci DSW organizują zbiórkę rzeczy dla dzieci z Ugandy oraz dla zwierząt z mniejszych schronisk.

Artykuły będzie można oddawać od 10.12 do 15.01, codziennie pon-pt w godzinach 9-16 w DSW, a także 17 grudnia, kiedy zorganizowane zostanie przedstawienie dla wszystkich darczyńców. Po zakończeniu akcji Władze Uczelni sfinansują paczkę do Afryki oraz do wskazanego schroniska.

Wszystkich darczyńców w ramach podziękowania zapraszamy na świąteczne Jasełka, wyreżyserowane przez studentów II r, dziennikarstwa i komunikacji społecznej DSW i słodki poczęstunek 17 grudnia do auli Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, w godzinach 10:30 oraz 12:30, na ulicy Strzegomskiej 55 w auli.