Aktywne przedszkolaki

Wrocławska edycja ogólnopolskiego projektu „Przedszkoliada Tour 2013”, największej imprezy sportowej dla przedszkolaków, odbędzie się już 11 kwietnia 2013 r. w Hali Sportowej „Kosynierka” we Wrocławiu. W lokalnym wydarzeniu, którego współorganizatorem jest Wydział Nauk Pedagogicznych DSW, weźmie udział ok. 120 przedszkolaków ze stolicy Dolnego Śląska.

„Przedszkoliada Tour” to cykl imprez organizowanych we wszystkich miasta w Polsce, w których znajdują się placówki opiekuńczo-wychowawczo-dydaktyczne Przedszkoliady.

– Przedszkoliada to ogólnopolski system rozrywki ruchowej dla dzieci w wieku przedszkolnym, który łączy w sobie cykliczne zajęcia z piłką pod nazwą Przedszkole i piłka oraz cykl imprez rozrywki-ruchowe, czyli Przedszkoliada Tour. – informuje Ewa Czuchnicka, koordynatorka wrocławskiej edycji.  – Zajęcia mają na celu rozwój aktywności fizycznej wśród przedszkolaków, poprawę koordynacji i kondycji fizycznej oraz krzewienie w nich zasad fair play. – dodaje koordynatorka.

Uczestnikami wrocławskiej edycji będą dzieci z Przedszkola Publicznego nr 119 i Przedszkola Publicznego nr 41 we Wrocławiu, Niepublicznego Przedszkola Kid’s Corner i Klubu Krasnoludka, którym dopingować będą rodziny i bliscy. Wokół boiska rozmieszczonych będzie wiele różnych stacji z konkurencjami, w których udział będą brały przedszkolaki. W rozgrywkach obowiązuje jedna podstawowa zasada – nie ma rywalizacji jest wspólna gra i zabawa. Dzieciom będą towarzyszyć i pomagać współorganizatorzy: koszykarze WKS Śląsk Wrocław, piłkarze KS Ślęza Wrocław i studenci Dolnośląskiej Szkoły Wyższej z Wydziału Nauk Pedagogicznych.

– Zdecydowaliśmy się na wsparcie wydarzenia, ponieważ sprawianie radość i wywoływanie uśmiechu na twarzach dzieci jest wyjątkowym darem. – podkreśla dr Urszula Dzikiewicz-Gazda, pedagog i prodziekan ds. dydaktycznych Wydziału Nauk Pedagogicznych DSW. – Jesteśmy uczelnią społecznie zaangażowaną, która dba o to, żeby studenci i absolwenci przygotowani byli m.in. do podejmowania ról społecznych i zawodowych odpowiadających potrzebom współczesności. – dodaje pedagog.

Wśród partnerów i sponsorów znaleźli się partnerzy sieciowi: firma Kupiec, Befado i GogoSqueeze oraz partnerzy i sponsorzy lokalni: KS Ślęza Wrocław, Katedra Rekreacji AWF Wrocław i wrocławska sekcja Grupo Axe Capoeira. Patronat medialny objęli Słowo Sportowe, Dzieciaki na Luzie oraz czasdzieci.pl.

Zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy i kibicowania naszym najmłodszym sportowcom, a także udziału w konkursach i przede wszystkim miłego spędzenia wolnego czasu.

Termin: 11 kwietnia 2013 r., godz. 13.00

Miejsce: Hala Sportowa „Kosynierka", ul. Mieszczańska 11, Wrocław