Anthropology of Landscape in European Protected Areas

Międzynarodowy Instytut Studiów nad Kulturą i Edukacją WNP wraz z sześcioma europejskimi uniwersytetami z Litwy, Hiszpanii, Portugalii, Norwegii, Francji i Słowacji, po raz trzeci bierze udział w międzynarodowym projekcie w ramach programu Comenius, pod patronatem Rady Europy.

Uczestnicy ubiegłorocznej edycji projektu wzęli udział w seminarium w Walencji

Projekt ma na celu przeprowadzenie antropologicznych badań miejsc wymagających szczególnej uwagi pod względem interakcji zachodzących pomiędzy przyrodą a człowiekiem. Zadania w projekcie polegają na indywidualnym zbadaniu wybranych krajobrazów i miejsc. Uczestnicy posługują się nowoczesnymi technologiami informacyjnymi, co pozwala im na interaktywne budowanie platformy internetowej.

Tematami przewodnimi badań tegorocznej edycji są:

1.    Landscape as a touristic resource: opportunity versus threat
2.    Landscape as a dynamize tool for development

Grupa studentów z DSW: Natalia Wańczyk, Paulina Płosa, Patrycja Molenda pracuje pod okiem dr Hany Cervinkovej.

Rezultaty swoich badań zaprezentują podczas 10-dniowych warsztatów w mieście Corte na Korsyce.

Czas trwania projektu: grudzień 2012 – marzec 2013.