Mistrz Sportu i były rajdowiec spotka się ze studentami DSW

Zapraszamy na spotkanie z Mistrzem Sportu Jerzym Mazurem, byłym rajdowcem i sportowcem oraz założycielem jedynego w Europie Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych w Wałbrzychu.

Podczas spotkania poruszone zostaną między innymi ciekawe kwestie Rajdu Dakar 88, kariery Jerzego Mazura oraz powstania muzeum. Zaproszenie jest skierowane nie tylko do studentów specjalizacji dziennikarstwo m motoryzacyjne czy media i marketing w branży motoryzacyjnej, ale wszystkich osób zainteresowanych tematyką.

Jerzy Mazur (ur. 12.10.1950) to były kierowca rajdowy i wyścigowy, który startował w samochodach osobowych, ciężarowych i samochodach Formuły Ester. Wielokrotny zdobywca drugiego miejsca, Mistrz i reprezentant Polski, Mistrz Sportu. Uczestnik 10 Rajdu Paryż-Dakar w 1988 roku w ciężarówce Star 266. Założyciel zespołu rajdowego Nissan Mazur Motosport. Przedsiębiorca i filantrop. Wyróżniony za zasługi dla miasta Wałbrzycha, tytułem Ambasadora miasta Wałbrzycha.

Założyciel i właściciel Muzeum Górnictwa i Spotów Motorowych. Muzeum mieści się w kompleksie dawnych budynków górniczych, wpisanych do rejestru zabytków pod nazwą „Szyb Teresa”, nazwany na cześć księżnej Daisy. Muzeum liczy wiele wyjątkowych eksponatów związanych ze sportem motorowych.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie! 23.11.2019 godz. 11:30-14.00, Dolnośląska Szkoła Wyższa przy ul. Strzegomskiej 47 sala 205. Liczba miejsc ograniczona.
Spotkanie ma miejsce dzięki współpracy Piotra Tajstera Ambasadora Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych w Wałbrzychu oraz tutora i opiekuna specjalności Dziennikarstwo motoryzacyjne oraz Media i marketing w branży motoryzacyjnej w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu.

Dane kontaktowe organizatora:
mgr Piotr Tajster