Democracy and Diversity Institute

międzynarodowy program dla doktorantów we Wrocławiu, 9-25.07.2019

Naukowcy z kilkunastu państw wezmą udział w międzynarodowym programie dla doktorantów „Democracy and Diversity”, którego organizatorem jest Transregional Center for Democratic Studies we współpracy z Międzynarodowym Instytutem Studiów nad Kulturą i Edukacją DSW.

Trzydziestu pięciu młodych przedstawicieli nauki m.in. z Argentyny, Bośni i Hercegowiny, Brazylii, Chin, Czech, Gruzji, Kolumbii, Niemiec, Polski, Rosji, Turcji, Ukrainy, USA już od 9 lipca będzie uczestniczyło w prestiżowych zajęciach prowadzonych przez wybitnych naukowców.

Tegoroczna edycja pt. "Reclaiming Democratic Performatives: Actors, Spaces, Processes" oferuje następujące kursy:

• International Refugee Law: Policy, Practice, Inventive Responses
    Alex Aleinikoff – Professor of International Affairs and Director of the Zolberg Institute on Migration and Mobility

• Radical Animal: Dismantling Discourses of Dehumanization
    Alice Crary – Professor of Philosophy, NSSR

• #MeToo: Sex, Power and the Public Sphere
    Shireen Hassim – Carleton University, Ottawa

• We the People: Nationalism, Populism, and the Precariousness of the Democratic Project
    Elzbieta Matynia – Professor of Sociology and Liberal Studies, NSSR

Więcej informacji o programie na stronach TCDS.

28. edycję „Democracy and Diversity” finansowo wspiera projekt realizowany przez Dolnośląską Szkołę Wyższą "Zintegrowany Program Rozwoju Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, grant nr POWR.03.05.00-00-Z215/17 przyznany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.