Druga edycja cyklu regionalnych konferencji „Nowoczesne technologie w szkole”

15 kwietnia we Wrocławiu odbędzie się bezpłatna konferencja na temat wykorzystywania nowoczesnych technologii w szkole. Spotkanie odbędzie się w Sali Centrum Konferencyjnego WPP (ul. Fabryczna 10). Konferencja rozpocznie się o godz. 10.00.

Organizatorzy miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej „Dyrektor Szkoły” i forma AB S.A zapraszają na spotkanie również studentów kierunków pedagogiczny, którzy chcą poznać zalety i możliwości stosowania ciekawy rozwiązań technologicznych w codziennej pracy nauczyciela.

Jak wygląda w praktyce wprowadzanie nowoczesnych  technologii do poszczególnych placówek? Jakie są możliwości i sposoby finansowania nowoczesnych technologii w szkołach?  Jak unowocześnić placówkę i wykorzystać najnowsze technologie?

W trakcie spotkania uczestnicy zapoznają się z modelem przetwarzania „Cloud computing”, dowiedzą się, na czym polega wirtualizacja danych w szkole oraz jak właściwie dbać o bezpieczeństwo wirtualne szkoły. Ponadto eksperci podpowiedzą jak korzystnie finansować i ubezpieczać sprzęt komputerowy w placówkach oświaty, jak wybrać dobre oprogramowanie wspierające pracę szkoły oraz opowiedzą jak wykorzystać e-learning w pracy z uczniami.

Program spotkań oraz bliższe informacje na temat poruszanych zagadnień można znaleźć pod adresem: www.dyrektorszkoly.pl/technologiewregionie

UWAGA: Wymagana jest wcześniejsza rejestracja uczestników za pomocą formularza znajdującego się na stronie www.dyrektorszkoly.pl . Konferencja jest bezpłatna!

Zapraszamy serdecznie!

Więcej informacji: