Znajdź nas na Facebook - rozwiń/schowaj

DSW - miejsce dla Ciebie

Dla studenta

DSW na EuroSim 2013

wydrukuj artykuł

W East Stroudsburg University (USA) trwa międzynarodowa konferencja EuroSim 2013, podczas której Dolnośląską Szkołę Wyższą reprezentuje mgr Jagoda Dobrowolska Dyrcz, koordynatorka i dyrektorka Biura ds. Międzynarodowej Współpracy Dydaktycznej oraz Magdalena Paszkowiak, studentka Wydziału Nauk Pedagogicznych DSW.


W spotkaniu biorą udział studenci i wykładowcy z ponad 25 uniwersytetów z całej Europy i Stanów Zjednoczonych w liczbie ok. 250 osób. Jest to najstarsza i największa tego typu inicjatywa na świecie, odbywająca się naprzemiennie raz w Europie, raz w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

 

Tematem tegorocznej konferencji jest polityka Unii Europejskiej w obrębie zatrzymywania generowanych lub przetwarzanych danych w związku ze świadczeniem ogólnie dostępnych usług łączności elektronicznej lub udostępnianiem publicznych sieci.

 

Udział DSW w konferencji EuroSim w roku 2013 ma szczególny charakter. Mgr Dobrowolska podsumowuje podczas spotkań sieci TACEUSS, realizację projektu - organizację konferencji EuroSim 2012 przez naszą uczelnię we Wrocławiu. Reprezentantka studentów DSW występuje w roli członkini Parlamentu Europejskiego.

Dolnośląska Szkoła Wyższa od siedmiu lat działa w sieci TACEUSS. Uczelnia jest bardzo aktywnym, i jedynym polskim uczestnikiem eurosymulacji.

 

Multimedia EuroSim 2012:

video

galeria zdjęć

– linki do materiałów prasowych