Znajdź nas na Facebook - rozwiń/schowaj

DSW - miejsce dla Ciebie

Dla studenta

Fulbright Specialist Award dla Timothy Mahoney'a i DSW!

wydrukuj artykuł

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta przyznała stypendium dla dr. Tima Mahoney'a, którego Dolnośląska Szkoła Wyższa gościć będzie w październiku i listopadzie 2018 roku.


Prestiżowy grant przyznany został z inicjatywy Międzynarodowego Instytut nad Kulturą i Edukacją Wydziału Nauk Pedagogicznych. To już drugie tego typu wyróżnienie dla naukowca współpracującego z Dolnośląską Szkołą Wyższą.

W ramach stypendium dr Mahoney, m.in. poprowadzi seminarium “EDiTE Doctoral Research Seminar in Transformative Teacher Learning for Better Student Learning in an Emerging European Context” dla polskich i międzynarodowych doktorantów.

Doświadczenie dr. Timothy'ego Mahoneya w edukacji międzykulturowej i szkoleniach językowych będzie bardzo przydatne dla doktorantów uczestniczących w programie EDiTE, którzy szkoleni są na przyszłych liderów w kształceniu nauczycieli w Europie.

Ponadto, z udziałem stypendysty, zorganizujemy publiczne seminaria i warsztaty dla nauczycieli, w trakcie których dr Mahoney poprowadzi szkolenia z zakresu edukacji międzykulturowej i komunikacji. Adresatami szkoleń będą nauczyciele i wychowawcy, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą z mniejszości narodowych i imigrantami.

Dr Mahoney jest profesorem na Millersville University w Stanach Zjednoczonych. Do jego głównych zainteresowań naukowych i badawczych należą: kształcenie nauczycieli; edukacyjne doświadczenia dorosłych i dzieci uchodźców; edukacja wielokulturowa i antyrasistowska; badania edukacyjne; praktyki kulturalne i językowe w szkołach i społeczeństwie; fundacje edukacyjne; reforma szkolna;
edukacja wiejska; analiza dyskursu.