Menu działu

Inkluzja. Wyzwania i szanse dla edukacji

Dolnośląska Szkoła Wyższa oraz Szkoła Podstawowa nr 90 we współpracy z Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej zapraszają do udziału w bezpłatnej konferencji pn. Inkluzja. Wyzwania i szanse dla edukacji, która odbędzie się 4 października 2017 w Centrum Konferencyjnym DSW przy ul. Strzegomskiej 55 we Wrocławiu.

W trakcie konferencji poruszone zostaną ważne kwestie, takie jak dostępność naszych szkół dla dzieci z niepełnosprawnością i tych ze specjalnymi potrzebami oraz planowanie i ewaluacja zajęć w klasach, w których uczą się dzieci o zróżnicowanym poziomie umiejętności poznawczych.

Przedstawione zostaną również możliwe modele współpracy nauczycieli, pedagogów i rodziców przy realizacji koncepcji nauczania integracyjnego. Niewątpliwie procesy integracyjne wpływają na kształt nauczania i uczenia się w szkołach i w związku z tym niezwykle istotne jest dzielenie się doświadczeniami. Przez cały dzień uczestnicy będą dążyć do zapewnienia przestrzeni edukacyjnej, wsparcia w zdobywaniu wiedzy, owocnego dzielenia się pomysłami i budowania partnerstw.

W konferencji potwierdzili również swój udział uczestnicy projektu prowadzonego w ramach programu Erasmus+  (Art And Emotions), którzy zaprezentują swoje działania jako przykład, że inkluzja w szkole może być wspierana właśnie za pomocą Erasmusa+.

W pierwszej części konferencji zaplanowane zostało wystąpienie i wykład plenarny prof. zw. dr hab. Marii Czerepaniak-Walczak. Po południu będzie możliwość uczestniczenia w wybranych warsztatach praktycznych. Obejmą one takie tematy, jak edukacja antydyskryminacyjna, pedagogika włączająca, spersonalizowane uczenie się i wiele innych.

Konferencja „Inkluzja. Wyzwania i szanse dla edukacji”
środa, 4 października 2017 w godz. 9:00 – 16:00
Centrum Konferencyjne Dolnośląskiej Szkoły Wyższej
ul. Strzegomska 55, Wrocław

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

W związku z ograniczoną ilością miejsc wymagana jest rejestracja.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: 20lat.dsw.edu.pl/Wydarzenie/inkluzjakonferencja/