Kolejna książka wykładowcy DSW na półkach księgarni PWN

Dr Barbara Muszyńska z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej oraz dr Katarzyna Papaja z Uniwersytetu Śląskiego wydały książkę na temat zintegrowanego kształcenia przedmiotowo-językowego (Content and Language Integrated Learning - CLIL).

Książka stanowi kompendium dla ogółu nauczycieli wykorzystujących CLIL w nauczaniu dwujęzycznym i jest pierwszą taką publikacją na polskim rynku. Zapraszamy do lektury!

„Zintegrowane kształcenie przedmiotowo-językowe” to tytuł publikacji wydanej przez PWN, którą przygotowały dr Barbara Muszyńska z DSW i dr Katarzyna Papaja z Uniwersytetu Śląskiego.

CLIL (Content and Language Integrated Learning – zintegrowane kształcenie przedmiotowo-językowe) to nowoczesne podejście do nauczania przedmiotu w języku obcym oraz języka obcego włączając treści przedmiotowe. Zintegrowane kształcenie przedmiotowo-językowe definiowane jest jako dwuogniskowe podejście łączące dydaktyki przedmiotowe wraz z dydaktykami języków obcych wykorzystując przy tym aktywizujące metody nauczania i uczenia się  – czytamy w opisie książki.

Książka stanowi kompendium dla ogółu nauczycieli wykorzystujących CLIL i jest pierwszą taką publikacją na polskim rynku. Autorki podają w niej zarys teoretyczny jak i praktyczny, który traktuje edukację dwujęzyczną całościowo, tak aby wszyscy nauczyciele mogli z niego czerpać.

Z książki skorzystają studenci wszystkich ścieżek kształcenia nauczycieli języków obcych, nie tylko angliści, jak również nauczyciele akademiccy przygotowujący przyszłych nauczycieli do pracy w szkołach i pracujący z przyszłymi nauczycielami na studiach podyplomowych, czynni zawodowo nauczyciele wykorzystujący CLIL zainteresowani podnoszeniem swoich kompetencji oraz nauczyciele pracujący w szkołach dwujęzycznych, zarówno nauczyciele przedmiotowi, jak i językowi.

Więcej na ten temat czytaj TUTAJ.