Korsykańska prasa o DSW

Studentki Patrycja Molenda i Paulina Płosa oraz doktorantka Natalia Wańczyk z Wydziału Nauk Pedagogicznych DSW reprezentowały naszą uczelnię podczas międzynarodowych warsztatów na Korsyce, podsumowujących projekt pt. "Anthropology of Landscape in European Protected Areas".

Wraz z innymi uczestnikami warsztatów pochodzącymi z Hiszpanii, Litwy, Słowacji, Korsyki i Norwegii prezentowały one wyniki swoich badań dotyczących przestrzeni miejskich. Dziesięciodniowym warsztatom towarzyszył intensywny program. Studenci odwiedzili m.in. Muzeum Korsyki i Muzeum w Alerii oraz wzięli udział w konferencji o globalizacji z udziałem prof. Paula Wapnera zorganizowanej przez Pascal Paoli University of Corsica.

Projekt, który finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Intensive Program Erasmus, jest już trzecią edycją organizowaną przez Międzynarodowy Instytut Studiów nad Kulturą i Edukacją Wydziału Nauk Pedagogicznych DSW w partnerstwie z Catholic University of Valencia.