Dolnośląska Akademia Dzieci w DSW. Startuje kolejna edycja

25 października rusza trzecia edycja Dolnośląskiej Akademii Dzieci w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Tematem przewodnim spotkania będzie nasza planeta Ziemia.

Młodzi uczestnicy Dolnośląskiej Akademii Dzieci będą dyskutować na temat ekologii i zagrożeń jakie niosą ze sobą zanieczyszczenia dla naszej planety. Wykład podczas spotkania poprowadzi 12 letni Borys Wojszwiłło oraz znany ekolog Radosław Gawlik.

Mali eksperci w trakcie wykładów naukowych, przekazują słuchaczom, innym dzieciom, wiedzę z obszaru swoich zainteresowań.

Celem projektu jest rozbudzanie w młodych odbiorcach ciekawości świata, chęci do realizowania własnych pomysłów oraz projektowania eksperymentów. Podczas tych spotkań podejmowane są ważne i aktualne tematy. Dzieci mają wpływ na nasze otoczenie, szczególnie jeśli są dobrze wyedukowane w danym temacie.
Uczestnikami wydarzenia są dzieci w wieku od 6 do 12 lat.. W trakcie zajęć uczestnicy mogą zadawać pytania ekspertom. Wszyscy mali studenci otrzymają imienny indeks Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Spotkanie poprowadzi młoda Rzeczniczka Akademii Dzieci Kasia Chudziak.
Oglądaj online na żywo!

Wszystkie spotkania Dolnośląskiej Akademii Dzieci transmitowane są na żywo. Zapis spotkań dostępny jest na stronie www.akademiadzieci.dsw.edu.pl Projekt „Dolnośląska Akademia Dzieci, Młodzieży i Rodziców” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Projekt realizowany jest w pod honorowym patronatem Polskiej Akademii Dzieci.