Startuje II edycja Dolnośląskiej Akademii Dzieci w DSW. Już w piątek 10-letni Zaffar i 7-letnia Zoffea z Malezji wygłoszą wykład dla 300 rówieśników.

Różnorodność kulturowa, roboty i nowe technologie, zagrożenia współczesnego świata oraz środowisko i ekologia , to obszary jakimi zajmą się mali studenci w ramach II edycji naukowych wykładów Dolnośląskiej Akademii Dzieci. Projekt realizowany będzie dzięki dofinansowaniu, jakie Dolnośląska Szkoła Wyższa otrzymała z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, w ramach programu „Uniwersytet Młodego Odkrywcy”.

W najbliższy piątek odbędzie się inauguracyjne spotkanie II edycji Dolnośląskiej Akademii Dzieci. Tematem przewodnim będzie z Różnorodność kulturowa. Pierwszy wykład wygłoszą mali eksperci: 10-letni Zaffar i 7-letnia Zoffea. Oboje pochodzą z Malezji i opowiedzą o tym, czym dla nich jest różnorodność wielokulturowa, jakie dostrzegają różnice między Malezją a Polską i o tym, czego nauczyło ich podróżowanie. W roli  dorosłego eksperta usłyszeliśmy Magdalenę Blum, absolwentkę Edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej DSW, która studiowała również filologię angielską na Uniwersytecie Wrocławskim. Dziś pracuje w międzynarodowej szkole podstawowej International Primary School we Wrocławiu, gdzie jest odpowiedzialna za programy nauczania.

Inauguracja Polskiej Akademii Dzieci odbędzie się w piątek 1 marca 2019 .r o godz. 11:00 w Centrum Konferencyjnym DSW w Auli im. Profesora Roberta Kwaśnicy przy ulicy Strzegomskiej 55 we Wrocławiu. Spotkanie poprowadzi Młoda Rzeczniczka Akademii Dzieci Kasia Chudziak.

Oglądaj online na żywo!

Wszystkie spotkania Dolnośląskiej Akademii Dzieci transmitowane są na żywo. Zapis spotkań dostępny jest na stronie www.akademiadzieci.dsw.edu.pl Projekt „Dolnośląska Akademia Dzieci, Młodzieży i Rodziców” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Projekt realizowany jest w pod honorowym patronatem Polskiej Akademii Dzieci.