Znajdź nas na Facebook - rozwiń/schowaj

DSW - miejsce dla Ciebie


The 10th Beyond Humanism Conference

wydrukuj artykuł

W dniach 18-21.07 Wydział Nauk Społecznych i Technicznych DSW organizuje międzynarodową konferencję „The 10th Beyond Humanism Conference”. Konferencja od wielu lat skupia badaczy i artystów zainteresowanych trans-, post- i metahumanizmem. Dotychczasowe sesje organizowane były między innymi w Rzymie, Madrycie i Seulu. Tegoroczna jubileuszowa impreza organizowana jest przez Dolnośląską Szkołę Wyższą pod szczególnym hasłem „Cultures of the Posthuman”.


W trakcie czterodniowej konferencji zaprezentowanych zostanie przeszło 110 referatów przygotowanych przez prelegentów ze wszystkich kontynentów. Swój udział w konferencji potwierdzili także znakomici keynote speakerzy: prof. Steve Fuller znany socjolog z University of Warwick, wybitny francuski filozof prof. Bernard Stiegler oraz niemiecki muzyk Sven Helbig. Obradom będą towarzyszyły także prezentacje projektów artystycznych i koncert muzyczny.

 

„Od lat marzyłem o ściągnięciu konferencji do Wrocławia” – mówi przewodniczący komitetu organizacyjnego prof. DSW dr hab. Jan Stasieńko. „Społeczność sieci naukowej ‘Beyond Humanism Net’ jest niezwykle barwna i prężna intelektualnie, a interdyscyplinarność badaczy tam skupionych pokazuje, jak nośne są obecnie idee post- i transhumanizmu.

 

W trakcie konferencji będziemy gościć nie tylko filozofów, ale również medioznawców, badaczy bio-artu, literaturoznawców i filmoznawców, jak również socjologów, politologów i prawników”.

 

OFICJALNA STRONA KONFERENCJI:

KLIKNIJ TUTAJ