Znajdź nas na Facebook - rozwiń/schowaj

DSW - miejsce dla Ciebie

Dla studenta

Warsztaty z animacji 3D po raz pierwszy na Letniej Akademii Filmowej

wydrukuj artykuł

Uczestnicy Letniej Akademii Filmowej – Warsztatów Filmu Animowanego w Legnicy, po raz pierwszy będą mieli możliwości zapoznania się z cyfrowymi metodami generowania obrazu. Warsztaty z animacji 3D prowadzone będą przez specjalistów współpracujących z Zakładem Nowych Mediów Dolnośląskiej Szkoły Wyższej i odbędą się od 15 do 23 sierpnia 2012 r.


warsztat grafika

Głównym celem warsztatów jest zapoznanie młodych twórców z procesem produkcji filmu animowanego i stworzenie krótkiej animacji na temat miłości. W ciągu dziewięciu dni uczestnicy będą pracowali nad wspólnym dziełem na programach Autodesk Maya i Adobe After Effects.

– Intensywny kilkudziesięciogodzinny warsztat prowadzony będzie przez doświadczonych specjalistów, posiadających w swoim dorobku pracę przy znanych serialach animowanych czy spotach reklamowych. Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość wcielenia się na kilka dni w role twórców ekranowych hitów rodem ze studiów Pixar czy Dreamworks – przekonuje dr Jan Stasieńko, kierownik Zakładu Nowych Mediów DSW.

Pierwszą część warsztatów – od 15 do 21 sierpnia – poprowadzi Marcin Muszyński, członek międzynarodowej grupy animatorów produkującej 26-odcinkowy serial animowany. Karierę animatora rozpoczął od współpracy ze Studiem Animacji Action Heroes. Brał udział w nadzorowaniu prac przy modelowaniu postaci do filmu kinowego „Sala samobójców”. Koordynował prace animacyjne do serialu telewizyjnego „Garfield”. Plan warsztatów obejmuje między innymi: zapoznanie się z podstawowymi funkcjami programu Autodesk Maya, podstawy modelowania prostych obiektów oraz otoczenia, tworzenie historii i animację postaci (światło, rendering).

Drugą część – od 22 do 23 sierpnia – poprowadzi Patryk Scelina, absolwent  Dolnośląskiej Szkole Wyższej specjalność media cyfrowe i komunikacja elektroniczna, kierownik studiów podyplomowych animacja 3D i efekty specjalne w mediach – Digital Masters, właściciel firmy „Picture & Sound". Muzyk, producent muzyki, dźwiękowiec, grafik, twórca animacji 3D. Pracował jako animator przy produkcji takich filmów, jak „Włatcy Móch” i „1000 złych uczynków”, obecnie zajmuje się postprodukcją obrazu filmu „Złote krople". Komponuje muzykę na potrzeby gier komputerowych i filmów krótkometrażowych. W warsztatach znajdą się między innymi: postprodukcja obrazu, podstawy obsługi programu Adobe After Effects, kompozycja wyrenderowanych obrazów animacji 3D, finalizacja ujęć i rendering, nagrania dźwięku, synchronizacja nagrań do obrazu oraz miks dźwięku.

– Zwykle kursy animacji 3D są bardzo drogie i trudno dostępne. W ramach LAF-u tak nie będzie, uczestnicy w twórczej i inspirującej atmosferze festiwalu filmowego zmierzą się ze skomplikowanymi aspektami sztuki modelowania 3D, rigowania czy renderingu – dodaje dr Stasieńko.

Warsztaty 3D organizowane są przez Dolnośląską Szkołę Wyższą i Legnickie Centrum Kultury.

Udział w warsztatach jest płatny i wynosi 100 zł (dla osób, które nie korzystają z noclegu i wyżywienia), 440 zł/os (dla osób, które korzystają z noclegu i wyżywienia).

Liczba miejsc jest ograniczona – przyjętych zostanie tylko 5 osób. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Termin rekrutacji upływa 13 sierpnia.

Informacji udziela:

Małgorzata Dancewicz z Legnickiego Centrum Kultury, tel. 501 504 120, e-mail:lck@lck.art.pl

Autor grafik: Patryk Scelina