XIV Olimpiada Kreatywności Destination Imagination

W Olimpiadzie wzięło udział łącznie 215 Drużyn w tym 10 drużyn zagranicznych; 270 Trenerów, 60 Ekspertów i 140 wolontariuszy. Uczestnicy mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach przygotowanych przez ponad 30 organizacji, instytucji i firm.

Uczestnicy mieli kilka miesięcy na przygotowania prezentacji, które zaowocowały w autorskie gry, urządzenia latające i transportujące ładunki, lekkie konstrukcje, wytrzymujące ciężar kilkuset kilogramów, medyczne zagadki i symptomaty oraz improwizowane skecze i projekty prospołeczne.

Wyniki zostały ogłoszone 3 marca w niedzielę. Prawo do reprezentowania Polski na arenie światowej uzyskało 13 drużyn. Każda z nich może zdecydować, czy pojedzie reprezentować Polskę na Światowej Olimpiadzie Kreatywności w Kansas City, która odbędzie się w maju 2019 roku czy na Azjatyckiej Olimpiadzie Kreatywności w Pekinie, w grudniu 2019 roku.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że drużyna Good Game Crew składająca się z naszych studentów, kierunku Media Kreatywne zajęła 2 miejsce w kategorii Wyzwanie Improwizacyjne "Orzeł czy reszka".

Gratulacje dla Kasi i Joasi Lipińskich, Alicji Łukasiak, Ady Matejek, Filipa Farysa i oczywiście dla trenera zespołu dra Piotra Pary.